Skip to content
sauna deti
Saunujeme se až do konce března - přidejte se!
16. 2. 2023

Děti ze školek Koala si užívají saunu každý týden. Vyzkoušet si to ale můžou i naši sousedé. Saunovací sezona trvá až do konce března.

Saunovat se mohou i soukromé skupiny. Vyberte si kterýkoliv den od pondělí do čtvrtka v čase 14-17h. Cena je 1400 Kč / hodina a maximální kapacita je 4 děti a 4 dospělí.

V ceně je i vstupné v hodnotě 400 Kč do herničky s kavárnou, kde si můžou děti po saunování ještě pohrát a rodiče posedět.
Rezervujte na emailu: david@centrumkoala.cz

 

Pravidelná návštěva sauny má blahodárný vliv na lidské zdraví, celkově posiluje organismus a činí ho odolnějším. Že je saunování jen pro dospělé? Se správným přístupem to určitě neplatí. Ve Skandinávii začínají se saunováním dětí již od třech měsíců věku. Děti tak mají lepší odolnost vůči nemocem, a to zvláště v podzimním a zimním období.

Od října do března saunujeme děti 1x týdně dle následujících pravidel konzultovaných s pediatry:

Teplota: maximálně do 60 °C
Čas: maximálně 5 minut
Ochlazování: využíváme sprchování podle Kneippa vlažnou vodou a poté krátký postřik končetin
studenou vodou
Odpočinek: 10–15 minut v župánku

V žádném případě neochlazujeme hlavu a zátylek dítěte. Rovněž je pro děti nevhodné skákání do ledového bazénku a zchlazování pod vědrem. Zatímco dospělí by měli cyklus prohřátí a ochlazení absolvovat alespoň třikrát, dětem stačí jediné prohřátí a osprchování.