O Koale

children-cute-drawing-159823_edited.jpg

V Koale klademe důraz na rozvoj dovedností vašich dětí. Společně objevujeme jejich dovednosti, poznáváme okolní svět a rozvíjíme představivost. Díky letité zkušenosti z oblasti péče a vzdělávání dětí různých věkových skupin připravujeme výukový program zábavnou formou. Při přípravě výuky čerpáme z rámcového programu MŠ, vlastních zkušeností, selského rozumu, ale i z alternativních vzdělávacích programů. Skvělá poloha v těsné blízkosti dětského hřiště v Riegrových sadech je ideální pro každodenní hrátky venku.

HUDEBNÍ KROUŽEK

Během hudebního kroužku se seznamujeme především s rytmikou. Kytaru doprovází děti pomocí bubínků či jiných hudebních i nehudebních nástrojů. Společně si zahrajeme a zazpíváme nejznámější dětské písničky.

 
POHYBOVÝ A DRAMATICKÝ KROUŽEK 

Během pohybu se děti pořádně protáhnou, naučí správně dýchat a zvládat náročnější cviky. Kombinujeme cvičení s prvky jógy a protahováním. Učíme děti správně pracovat se svým vlastním tělem a předvádět různá zvířátka, barvy, čísla nebo slovní jazykolamy. Veškerou snahu pak přetavíme do jednoduché formy dramatického projevu, například krátkého vystoupení nebo hry.

 

VÝTVARNÝ KROUŽEK

Malujeme, kreslíme, vystřihujeme, lepíme, hrajeme si s různými tvary a materiály. Učíme se poznávat různé techniky a využíváme i přírodních materiálů (to co najdeme v parku nebo si přineseme). S každou další hodinou publikujeme naše výtvory na Facebooku, podívejte se jak jsou děti šikovné v této galerii.
 

CIZÍ JAZYK

V Koale se učíme základy angličtiny pomocí slov, hracích kartiček i výukového programu, ale vždy pomocí hry. Pojmenováváme věci, rozlišujeme barvy a učíme se počítat. Většina našich zákazníků jsou rodiče dětí tvořeny páry česko-anglickými, ale i jiných národností. 
 

PLAVÁNÍ

Každý čtvrtek chodíme s dětmi plavat do nedalekého Sokola Královské Vinohrady, kde máme pronajatý bazén jen sami pro sebe.
 

DIVADÉLKO A JINÉ AKCE

Pravidelně s dětmi secvičíme nějakou tu hru, nacvičíme pohádku, kterou mají rádi nebo uděláme tématické dny jako například Halloween, Mikuláš atd. Čas od času nás navštíví divadelníci ve školce nebo se za nimi vypravíme my.

NÁŠ DENNÍ PROGRAM
 • 7:30 - 9:00 
  příchody dětí

 • 9:00 - 10:00
  rozcvička a hry

 • 10:00 
  svačinka

 • 10:15 - 12:00 
  venkovní aktivity

 • 12:00 - 12:30 
  oběd
  vyzvednutí dětí "po O"

 • 12:30 - 14:00 
  odpočinek

 • 14:00 - 15:00 
  rozvojové hry

 • 15:00 
  odpolední svačinka

 • 15:00 - 16:00 
  kroužky

 • 16:00 - 17:30 
  hry a soutěže vyzvednutí dětí